Pożar garażu i TIR-a

Dnia 23.12.2017r około godziny 17:55 zostaliśmy zadysponowani do pożaru garażu w Krzęcinie na ulicy Krakowskiej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, iż ogniem objęty jest cały garaż oraz ciągnik siodłowy znajdujący się w środku, również zagrożona jest naczepa stojąca obok garażu.

 

Natychmiast nasi dwaj strażacy w aparatach ODO podali jeden prąd wody w natarciu i udało się uchronić naczepę przed zapaleniem. W miedzy czasie rozwinęliśmy drugą linie gaśniczą. Po dojeździe na miejsce JRG Skawina  została zbudowana jeszcze jedna linia gaśnicza zakończona prądownica pianową. Działania utrudniał silny wiatr oraz linie energetyczne (ciągłe przepływał prąd), które spadały na ziemie zaraz obok miejsca pożaru.

Po około 30 minutach, dzięki trzem linią gaśniczym udało się ugasić pożar. Po ugaszeniu przystąpiliśmy do rozbiórki garażu, sterty drewna oraz wynoszenia opon. Pożar opon sprawił, iż trzeba było pracować w aparatach ODO, wiec decyzją KDR  na miejsce zdarzenia został zadysponowany pegaz z JRG 5 w celu ciągłej wymiany butli. Poszkodowany został właściciel, który został poparzony i zabrany przez ZRM.

Na miejscu obecne było także JRG Skawina x3, JRG 5 Kraków, Oficer Operacyjny KM PSP w Krakowie, OSP Jaśkowice, OSP Skawina 1, ZRM, Policja oraz Pogotowie Energetyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *